close
تبلیغات در اینترنت
گزارش روز دوم : تجمع مجدد خانواده ها چشم انتظار مقابل کمپ لیبرتی عراق

صفحه اصلی نقشه سایت بایگانی
کانال تلگرام ما
مصاحبه تحمیلی
href="http://alireza-azadeh.rzb.ir/post/50">'Slider
مقالات ویژه
Title
اطلاعیۀ شماره 1 جداشدگان فرقۀ رجوی در فرانسه
آلبانی و لیبرتی
تحلیل ها و نگرش ها
ما جدا شدگان دو دهۀ اخیر از فرقۀ رجوی در نتیجۀ سرکوب و خفقان حاکم بر تشکیلات سازمان او و ممنوعیت استفادۀ آزاد فردی از هر گونه وسایل ارتباطی نه تنها از تحولات و رویدادهای بیرون سازمان در رابطه با ایران و جهان به صورت واقعی و کامل نمی توانستیم مطلع شویم و به جز اخبار و تحلیلهای انتخاب و سانسور شده توسط رسانه های خود سازمان امکان دسترسی آزاد به اخبار و تحلیلها و نظرات در رابطه با این تحولات و رویدادها نداشتیم .
تبلیغات شما
تبلیغات شما
موضوعات
آرشیو
لینک های دوستان
مارا در فیسبوک دنبال کنید
مصاحبه تحمیلی
ویدیو ویژه
مصاحبه تحمیلی
Image

مصاحبه های منتقدین و جداشدگان فرقه رجوی در تلویزیون مردم تیوی >در لینک زیر

مصاحبه های جداشدگان فرقه رجوی

گزارش روز دوم : تجمع مجدد خانواده ها چشم انتظار مقابل کمپ لیبرتی عراق

عیسی آزاده
13:45
بازدید : 58

گزارش روز دوم : تجمع مجدد خانواده ها چشم انتظار مقابل کمپ لیبرتی عراق

به گزارش روزنه رهایی : امروز مورخه ۱۱ مرداد ۹۵ حدود ۲۰۰ نفر از خانواده هاي افراد گرفتار در فرقه ي رجوي در تلاشي مجدانه براي دومين بار در سفر اخير به ليبرتي عزيمت كردند. اما متأسفانه به خاطر ممانعت نيروهاي عراقي به دستور کمیساریای عالی ملل متحد چند ساعت در هواي بسيار داغ بغداد كه بالغ بر ۵۰ درجه مي شد، پشت سیطره ليبرتي منتظر ماندند.

بالاخره پس از ساعت ها انتظار به سمت ليبرتي حرکت کردیم. امروز به همان درگاه و شکافی  رفتيم كه در سفر قبل مورد ضرب و شتم و هتاكيِ سران فرقه قرار گرفته بوديم. باز با خود گل، شيريني، نقل و نيز خاك آرامگاه حافظ را از شيراز براي بچه ها تحفه آورده بوديم اما اين بار با صحنه اي تكان دهنده روبه رو شديم. به جاي پرده هاي حايل ديوارهاي بلند و مرتفعي كشيده بودند و  بر فراز ديوارها پرده بر پرده …


عوامل رجوي با سيم خاردار مانع ورود خانواده ها شده بودند و  مقابل خانواده ها علاوه بر دیوار و پرده، سنگر و تيربار هم تعبيه شده بود … عجيب است كه براي مقابله با تعدادي پدر و مادر كهنسال و خانواده هاي منتظر كه سلاحشان تنها و تنها عشق است چنين سد و موانعی  چيده شده است.

همراهان دل خسته ي ما با سوز و گداز عزيزان خود را صدا مي زدند … تعدادي نيز برفراز ديوارهاي بتني رفتند تا بلكه از دور عزيزانشان را ببينند كه ناگهان سرسپردگان از خودبيگانه شده ي فرقه با پرتاب سنگ هاي درشت به آنها حمله كردند. دو نفراز اعضاي خانواده ها نيز مورد اصابت اين سنگ ها قرار گرفتند. امّا ما خانواده ها به جاي سنگ براي ايشان گل پرتاب كرديم كه توسط عوامل فرقه مانند سفر پیشین، تمام گل ها جمع آوري و سوزانده شد. ما خانواده ها تنها يك خواسته داريم و چون گذشته بر ملاقات با عزيزان خود اصرار داريم اما دريغ و درد كه فريادرسي نيست …

باز به حوالي ساعت هفت عصر نزديك شديم و سربازان عراقي ما را مجبور به بازگشت و خروج كردند و ما دل خسته امّا اميدوار به فضل خداوند عازم محل اقامت خود شديم …

تقریبا ساعت دو خانواده ها با برنامه ریزی و نظم بی نظیری سوار هفت خودروی ون شدند و با هزاران امید بازهم عازم لیبرتی تنها امیدگاه قرار عزیزانشان گردیدند. حدود ساعت سه تا پنج قبل از ورودی فرودگاه در بلوار منتهی  به آن خودروها توسط نیروهای استخبارات عراق متوقف شدند و خانواده های دردمند که درد مشترکشان فراق عزیزست ساعتها در حرم گرم کشور عراق و شهر بغداد محکوم به تحمل سختی مضاعف بر درد ندیدن و رنج طی طریق مداوم سالهای سال گردیدند اما محبت خانواده ها گذر این سه ساعت را کوتاه کرد و پر از خاطره های خوبی و در اذهان شان برای همیشه ماندگار چرا که این خانواده یک خانواده بزرگ است با هدفی مشترک که فقط و فقط نجات چگر گوشه هایشان است و بس …

حدود ساعت شش استخبارات اجازه ورود حدود دویست نفر از خانواده ها را به زندان عزیزانشان داد. به محض ورود سوات عراق جلو خانواده ها را سد کرد در حالی که با نرده های چوبی تازه تعبیه شده از ورودی نگهبانی جلو خانواده ها سد شده بود. درب درگیری که دفعات قبل فقط با حاجبی پارچه ای بعد از اتاقک نگهبانی از فضای بیرون جدا میشد حالا با یک ردیف طویل سیم خار دار سپس با ردیفی ایرانیت سبز پوش و بعد با حاجبهای رنگی حامل شعارهای بی اثر تکراری و کلیشه ای پوشیده شده بود. دیگر حتی هیچ روزنه ای برای دیدار محوطه درون زندان عزیزانمان نبود تنها روزنه سوراخی کوچک بود که با دوربین از خانواده ها برای هزارمین بار فیلمهای تکراری گرفته میشد.

سوات عراق حتی اسلحه ای را در دید خانواده ها قرار داده بودند هر چند خانواده ها با اراده مشتاق ملاقات با فرزندانشان از ردیفهای پی درپی ترس نهراسیدند و به بلندای لیبرتی رفتند و از پشت مانع هایی که بیشتر به مانع های میدان اسب دوانی میماند تا موانع امنیتی پاره های جگرشان را فریاد میزدند و زورشان بر سواتهای بی احساسی که با اخبار کذب از اسیران درون فرقه میخواستند دل خانواده ها را بلرزانند چربید و پیام عشقشان را به هر شکل  با صداهای رسا که نیاز به هیچ سلاحی جز سلاح عشق نداشت را به گوش جان در بندانشان رساندند و فرقه ای های مستاصل زندان بان عزیزانمان به محض دیدن پلاکاردهایی که حاوی پیامهای شوکه کننده از مرگ خدایشان بود با سنگ و کلوخ و تیر و کمان به خانواده ها حمله ور شدند و هنوز یک ساعت از حضور خانواده ها نگذشته بود که سوات عراقی با بی مهری هرچه تمام عذر خانواده ها ی فراق کشیده را خواستند و خانواده ها ی دل شکسته را به اجبار به سمت  هفت خودرو ون هدایت کردند.

19

از شش ون بی خبرم اما در خودروی ما دیگر هیچ کس خنده به لبهایش نیامد.

سربازها به یکی از خانواده ها خبر عمل جراحی زانوی عزیزشان را در این کشور غریب داده بودند. پایی که مشخص نیست به چه دلیل دچار آسیب شده است. پای  جوانی که هنوز در عنفوان جوانیست. جوانی که پنجه های هنرمندی دارد و روحی لطیف به کدامین گناه حدود دو ماه است که ناپدید شده است.

خواهران غریب این برادر تمام مسیر را اشک ریختند و بقیه هم سفرهای صبور و دوست داشتنیشان به دلداری شان پرداختند. بخصوص سیستانیهای با محبت وبا صفا و دوست داشتنی و در این فضا با تمام وجود حس شد که هیچ نیرویی نمیتواند بین اهل تسنن و شیع جدایی بیندازد تا زمانی که نیروی عشق و محبت و عاطفه و انسانیت حکم فرماست.

و درآخر دعایی که همیشه مایه آرامش است برایم که به تمامی خانواده های هم درد فراق کشیده ام که از درک والای برخوردارند تقدیمش میکنم چرا که با شعف احساس میکنم که دارای خواهران و مادران و پدران و برادران بی شماری شده ام که در تحمل درد فراق همراه و همدمم میمانند.

خدایا چنان کن سر انجام کار
تو خشنود باشی و ما رستکار…
خدای نازنینم عزیزانمان را به دریای بی کران قدرتت میسپاریم….
مطمئنم که پیام عشق ما را به گوش جانشان رسانده ای….
به امید فردای بهتر پشت دیوارهای لیبرتی …
التماس دعایی سرشار از انرژی مثبت برای عزیزانمان…

۱۳۹۵/۵/۱۱دوشنبه ای به یاد ماندنی

برچسب ها :
مطالب مرتبط
اسامی ۱۰۰ عضو منتقل شده از کمپ لیبرتی عراق به کشور آلبانی – ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
سنگ هایی که از جانب خانواده ها با گل ها پاسخ داده شدند
گزارشی از ششمین تلاش خانواده ها اسیران فرقه رجوی در مقابل کمپ لیبرتی عراق ( روز اول )
عید سعید فطر مبارک
حمله موشکی به لیبرتی، ویرانی و آتش‌سوزی گسترده به‌دنبال داشت
افشاگری در قلب اورسورواز (مقر فرقه رجوی)
اطلاعیۀ شماره 1 فعالیتهای افشاگرانۀ گسترده توسط جداشدگان فرقۀ رجوی در فرانسه
ضیافت افطار یا سورچرانی؟
نامه سرگشاده علی اکبرراستگو به آقای مایکل جیمز توتن روزنامه نگارآمریکایی
ایرج بسطامی وطن من Iraj Bastami
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
عیسی آزاده در مردم تیوی
مصاحبه تصویری آقای عیسی با آقای سربی
کانون آوا
قربانعلی حسین نژاد در مردم تیوی
مصاحبه تصویری آقای قربانعلی حسین نژاد با آقای سربی
کانون آوا
آخرین مطالب ارسالی
مطالب پر بیننده
مطالب پیشنهادی
گزارش تصویری
برخوردهای بی سابقۀ نگهبانان قلعۀ رجوی با خانواده ها
کانون آوا
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه جدید ترین مطالبی که در سایت قرار بگیرد به ایمیل شما ارسال خواهد شد .

لطفا آدرس ایمیل را با www وارد نکنید.